Φιλική νίκη του Πανελευσινιακού επί του Ηλυσιακού
Την δεύτερη νίκη του στα φιλικά πανηγύρισε ο Πανελευσινιακός, που ...
Αστέρας Τρίπολης: Ξεμούδιασμα ενόψει ΠΑΣ
Φιλική νίκη με 10-1 σημείωσε η ανδρική ομάδα του Αστέρα Τρίπολης ...

ΑΕΚ: Φιλική νίκη, τραυματίστηκε ο Τσιρίλο

Το καθιερωμένο φιλικό για όσους δεν αγωνίστηκαν στο παιχνίδι απέναντι στον Ηλυσιακό πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στα Σπάτα, με την ΑΕΚ να υποδέχεται τη δεύτερη ομάδα της Καλλιθέας, την οποία και νίκησε με 2-0, αλλά τραυματίστηκε ο Μπρούνο Τσιρίλο.Ο Ιταλός αμυντικός αναγκάστηκε να αποχωρήσει μόλις στο 25' της φιλικής αναμέτρησης με τη Β' ομάδα της Καλλιθέας λόγω ενός χτυπήματος στο γόνατο. Η πρώτη διάγνωση του ιατρικού τιμ της ΑΕΚ κάνει λόγο για κάκωση, ωστόσο ο παίκτης θα επανεξεταστεί αύριο για να διαπιστωθεί αν θα βρίσκεται στη διάθεση του Τραϊανού Δέλλα για το παιχνίδι με τον Άγιο Νικόλαο. Πρωταγωνιστές του αγώνα ήταν οι δύο παίκτες που βρίσκονταν αρχικά στην αποστολή, αλλά έμειναν την τελευταία στιγμή εκτός 18άδας για το ματς της Κυριακής: ο Ράμα και ο Τσουκαλάς, οι οποίοι πέτυχαν από ένα γκολ και διαμόρφωσαν το τελικό 2-0. Για την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Βούρας, Τσουκαλάς, Κέζος, Τσούπρος, Τσιρίλο (λ.τ. 25' Τζανετόπουλος), Κάτσικας, Καζβιρόπουλος, Μούργκα, Ράμα, Τσεβάς, Παληαρούτας. Στο β' ημίχρονο αντικαταστάθηκαν οι Κέζος, Τσεβάς, Μούργκα, Καζβιρόπουλος και Τσούπρος από τους Τζάθα, Θαναηλάκη, Ντούμπερετ, Δημγκιόκα και Ζιβάνοβιτς.