Γκιώνης: Ελπίζω να αλλάξει κάτι για το άθλημα
Ο Παναγιώτης Γκιώνης που κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό ...
Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πινγκ-Πονγκ ...
Νέα επιτυχία για Γκιώνη στο Ευρωπαϊκό, μπήκε στα μετάλλια
Ο Παναγιώτης Γκιώνης εξασφάλισε το δεύτερο ελληνικό μετάλλιο στο ...

Στην 8άδα του ευρωπαϊκού ο Γκιώνης

Στους 8 καλύτερους αθλητές της Ευρώπης είναι ο Παναγιώτης Γκιώνης, αφού επικράτησε με 4-3 σετ του ρώσου Κιρίλ Σκάτσκοφ σ' ένα ακόμα ματς-θρίλερ και πέρασε για πρώτη φορά στην καριέρα στα προημιτελικά του απλού ανδρών σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα! Το βράδυ του Σαββάτου (12/10, 21:00) ο έλληνας πρωταθλητής διεκδικεί μετάλλιο κόντρα στον πορτογάλο, Τιάγκο Απολόνια.Με ανεξάντλητες ψυχικές και σωματικές δυνάμεις ο έλληνας πρωταθλητής έκαμψε στις λεπτομέρειες έναν ακόμα αθλητή, που είναι ψηλότερα στη διεθνή κατάταξη κι εξακολουθεί να... τρελαίνει όλο τον κόσμο στο Schwechat-Multiversum όντας ένα από τα κεντρικά πρόσωπα της διοργάνωσης. Εκανε ήδη το κάτι παραπάνω, δικαίωσε τον εαυτό του για τις προσπάθειες χρόνων και χάρισε μία ακόμα διάκριση στην ελληνική επιτραπέζια αντισφαίριση, αλλά δεν…χορταίνει. Τώρα κοιτάει μόνο το μετάλλιο κι έχει τεράστια ευκαιρία να βρεθεί στο πόντιουμ των νικητών. Το βράδυ στις 9 ώρα Ελλάδας κοντράρει τον πορτογάλο Τιάγκο Απολόνια, ο οποίος στη 16άδα έκανε την έκπληξη και απέκλεισε τον γερμανό Πάτρικ Μπάουμ με 4-1 σετ. Ο συγκεκριμένος αθλητής είναι απολύτως στα μέτρα του Γκιώνη κι αν έρθει η νέα νίκη εξασφαλίζεται αμέσως το μετάλλιο, αφού δεν προβλέπεται αγώνας γα τις θέσεις 3-4. Τα σετ του αγώνα με τον Σκάτσκοφ: 11-6, 4-11, 11-9, 12-14, 9-11, 11-8 και 11-7.
Πασκουάλ: Μη ξεχνάμε ότι ο Ολυμπιακός είναι Πρωταθλητής Ευρώπης
Μπορεί ο Ολυμπιακός να ταξίδεψε λαβωμένος στη Βαρκελώνη, ωστόσο ο ...