Δίκαιο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα στον αγώνα της Λιβαδειάς ο τεχνικός ...
Ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του και το τελικό ...
Παπακώστας: Οι παίκτες θα κάνουν το καθήκον τους
Ο Γιάννης Παπακώστας με αφορμή το παιχνίδι με τον Πανθρακικό δήλωσε ...

Μάουρερ: Μόνο ευχαριστημένος μπορεί να είμαι

Ευχαριστημένος που οι παίκτες του έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης εμφανίστηκε μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός της Skoda Ξάνθης, Ράινερ Μάουρερ, που ντεμπουτάρισε με το δεξί στον πάγκο της ακριτικής ομάδας Αναλυτικά όσα είπε ο Ράινερ Μάουρερ: "Ξεκινήσαμε πολύ άσχημα το παιχνίδι. Στα πρώτα 30 λεπτά δεν μπήκαμε καθόλου στην αναμέτρηση κι επίσης με δύο σουτ δεχθήκαμε δύο γκολ. Στη συνέχεια παίξαμε πολύ καλά και ιδιαίτερα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Σκοράραμε τρεις φορές και με τρία όμορφα γκολ. Το πρώτο με το φάουλ του Κάλβο, το δεύτερο με την ασίστ του Σολτάνι και το πλασέ του Σολάρι. Στο β' μέρος είχαμε κάποιες καλές ευκαιρίες κυρίως με τον Σολάρι. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά και ιδιαίτερα από την δεξιά μας πλευρά με το νικητήριο γκολ να προέρχεται από εκεί. Όταν χάνεις 0-2 και γυρνάς το παιχνίδι, μόνο ευχαριστημένος μπορεί να είσαι. Ήταν ένα αποτέλεσμα που θα μας βοηθήσει στην συνέχεια. Όμως έχουμε πολλή δουλειά ακόμη και πρέπει να βελτιωθούμε βήμα - βήμα. Έχουμε μία καλή ομάδα απλά ακόμη δεν παίζουμε σαν ομάδα. Είναι σημαντικό να έχουμε ομαδικό πνεύμα και να παίζουμε επιθετικά".
Σάντος: Υπήρχαν και πιο δύσκολες ομάδες
Ευχαριστημένος από την κλήρωση της Εθνικής μας στο Μουντιάλ ...
Μάουρερ: Να βελτιωθούμε κι άλλο
Ο Ράινερ Μάουρερ στάθηκε στην βελτίωση της Ξάνθης παιχνίδι με παιχνίδι ...
Σούπερ ανατροπή με Σολάρι η Ξάνθη, 3-2 τον Απόλλωνα