Αθήνα, 14C°,
Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου 2016
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 11-5 τον ΠΑΟ
Ποδαρικό με το δεξί έκανε στο 2014 ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκησε εύκολα 11-5 ...
Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Παναθηναϊκό
Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ του Παναθηναϊκού στο κλειστό ...
League Cup Νίκος Σαμαράς: Εύκολα η ΑΕΚ, 3-0 τον Παναθηναϊκό
Την δεύτερη νίκη της στον Β' όμιλο της Α' φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος ...

Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς: Εύκολα ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Παναθηναϊκό

Ο Ολυμπιακός, παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον Μπόγιαν Γιορντάνοφ ο οποίος έπαθε τράβηγμα στη γάμπα στην προπόνηση της Παρασκευής (4/10), νίκησε τον Παναθηναϊκό 3-0 σετ στον πρώτο αγώνα του 2ου ομίλου του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο του Ρέντη. Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος σε όλους τους τομείς και με διαγώνιο τον Σωτηρίου πήρε τη νίκη απέναντι στους πράσινους, που έδειξαν καλά στοιχεία σε μπλοκ, άμυνα, αλλά δεν είχαν ρυθμό και δεν πίεσαν στο σερβίς. Η διαφορά των δύο ομάδων αποτυπώθηκε στο σκορ, ενώ ο Παναθηναϊκός πίεσε μόνο στα δύο πρώτα σετ. Στο πρώτο σετ, το 20-14 για τον Ολυμπιακό ήρθε μετά από υπεροχή στην επίθεση και το μπλοκ με τους Καλντέιρα, Χριστοφιδέλη να έχουν μεγάλα κέφια. Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 22-19, αλλά οι ερυθρόλευκοι με σερί 3-0 τελείωσαν το σετ 25-19. Στο δεύτερο σετ, ο Παναθηναϊκός από το 21-18 ισοφάρισε 21-21 με δύο επιθέσεις από Καρπίδη, Μπέλο και ένα λάθος του Χριστοφιδέλη. Στο 22-22 ο Χριστοφιδέλης έδειξε την εμπειρία του και έβαλε τον Ολυμπιακό μπροστά (23-22) και το σετ κρίθηκε με δύο λάθη από Μπέλο και Καριπίδη. Στο τρίτο σετ, ο Λάιος έδωσε περισσότερο χρόνο σε Λιόντα, Μανιόπουλο, η υποδοχή του Παναθηναϊκού δεν άντεξε και ο Ολυμπιακός οικοδόμησε από την αρχή μεγάλη διαφορά.   Τα σετ: 25-19, 25-22, 25-15. Ολυμπιακός (Δ.Καζάζης): Χριστοφιδέλης 9π. (8/18, 50% υπ., 1 μπλοκ), Γιούρισιτς 9 (5/8, 4 μπλοκ), Καλντέιρα 14 (12/21, 20% υπ., 2 άσσοι), Σωτηρίου 6 (5/12, 1 μπλοκ), Σμαραγδής 6 (4/6, 1 μπλοκ, 1 άσσος) / Στεφάνου (λ. - 65% υπ., 53% άριστες), Παπαδόπουλος 2 (2/2 επ.), Μαρούλης, Κοκκινάκης, Βολουδάκης. Παναθηναϊκός (Λάιος): Στιβαχτής 5π. (2/3, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Πενόλιο 6 (6/15, 29% υπ.), Αμορόσο 7 (7/11 επ.), Μουρ 8 (3/8, 5 μπλοκ), Μπέλλος 12 (10/25, 2 μπλοκ), Καριπίδης 4 (4/12, 48% υπ.) / Κουρούπης (λ. - 48% υπ., 48% άριστες), Καπίρης 1 (1 /2), Λιόντας, Μανιόπουλος, Μαδούρας 1 (1 / 1), Πολυχρονιάδης.
Σαν σε προπόνηση ο Ολυμπιακός, 17-3 τον Παναθηναϊκό
Χωρίς να συναντήσει καμία αντίσταση ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 17-3 επί ...
U-20: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-1
Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 στο Απήλιον τον Παναθηναϊκό, στο εξ αναβολής ...
Πήρε το ντέρμπι ο Ολυμπιακός, 3-2 τον Παναθηναϊκό
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-2 του ...
Εύκολα η Κηφισιά 3-0 τον ΠΑΟ
Πιο εύκολα, από ό,τι αναμενόταν η Κηφισιά επικράτησε του Παναθηναϊκου ...
Χωρίς προβλήματα ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός προπονήθηκε σήμερα (10/06) με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να έχει ...
LIVE: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
Παρακολουθήστε LIVE από το Sport.gr την εξέλιξη του δεύτερου τελικού της Α1, ...
LIVE: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
Παρακολουθήστε LIVE από το ΣΕΦ την εξέλιξη του πρώτου τελικού της Α1 ...
Χριστοφιδέλης: Ο Ολυμπιακός είναι το σπίτι μου
Τη χρονιά της επιστροφής του στον Ολυμπιακό, ο Κώστας Χριστοφιδέλης ...
Διατήρησε εύκολα το αήττητο ο Ολυμπιακός, 17-5 τον Παναθηναϊκό