Μάρκοβιτς: Να ευχαριστηθούμε όλοι το παιχνίδι
Ως μια καλή ευκαιρία για να γεμίσει ο κόσμος της Δράμας το γήπεδο ...
Σπουδαία νίκη του ΚΑΟΔ, 76-63 τον Πανιώνιο
Μετά από ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο (24-11), ο ΚΑΟΔ επικράτησε με 76-63 ...
Φιλική νίκη του ΠΑΟΚ επί του ΚΑΟΔ
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 54-48 του ΚΑΟΔ στην Δράμα, στο δεύτερο φιλικό του ...

ΚΑΟΔ: Φιλική νίκη επί της Καβάλας

Ο ΚΑΟΔ ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο μέρος και επικράτησε με 73-61 της Καβάλας, σε φιλική αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.Το παιχνίδι είχε δύο όψεις για την ομάδα του Μάρκοβιτς. Ενα κακό πρώτο ημίχρονο που θύμιζε το παιχνίδι με τον Πανιώνιο στο τουρνουά και ένα πολύ καλύτερο δεύτερο που θύμιζε τον αγώνα με την Λουκόιλ. Ο ΚΑΟΔ μπήκε νωθρός στον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο 5λεπτο με 4-13. Στη συνέχεια βελτιώθηκε κάπως και το δεκάλεπτο έλειξε 17-21. Το δεύτερο δεκάλεπτο κύλησε στον ίδιο ρυθμό και το ημίχρονο βρήκε την Καβάλα μπροστά στο σκορ 31-34, με τον Μάρκοβιτς να έχει πολλά παράπονα από τους παίκτες του. Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο ΚΑΟΔ εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένος με πιο δυνατή άμυνα και καλύτερες επιλογές στην επίθεση, πήρε κεφάλι στο σκορ και βρέθηκε να προηγείται στην λήξη του με 61-47. Η ομάδα του Μάρκοβιτς συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Βρέθηκε μπροστά με +21 (69-48 στο 36') για να τελειώσει το παιχνίδι με 73-61. Τα δεκάλεπτα: 17-21, 31-34, 61-47, 73-61. ΚΑΟΔ: Σλαφτσάκης 6, Τσόβιτς 2, Τζόουνς 5, Πολκ 8 (1), Βον 3, Μάρκοβιτς 13, Σπυριδωνίδης 4, Μπάβτσιτς 12, Ζάρας 12 (2), Μπενας, Χρυσικόπουλος 8, Κολοβής. Καβάλα: Κριστέφσκι 8 (1), Μαρμαρινός 4, Τότσιος 5, Καλαμπάκας 10 (2), Κατσαρές, Αράπης, Αγγελακόπουλος 11 (3), Καραποστόλου 4, Καραθανάσης 10, Βελισαρίου 9 (1).
Μάρκοβιτς: Πληρώσαμε το κακό 1ο ημίχρονο
Στην κακή εμφάνιση στη διάρκεια του πρώτου μέρους στάθηκε ο Νέναντ ...
Μάρκοβιτς: Ο κόσμος αποτελεί τον έκτο μας παίκτη
Ο ΚΑΟΔ έφτασε πολύ κοντά στη νίκη επί του Παναθηναϊκού αλλά έχασε στην ...
Μάρκοβιτς: Κάναμε πολλά λάθη