Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το Ενιο Ταρντίνι η Φιορεντίνα, που ...
Ο ΑΠΟΕΛ κρατούσε το βαθμό τις ισοπαλίας μέχρι το τέλος, αλλά η Μπορντό ...
Το... έσωσε στις καθυστερήσεις η Παρί
Φάτσα με την τρίτη της απώλεια σε τέσσερα ματς στη Ligue 1 βρέθηκε η Παρί, ...

Εσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις η Πάρμα, 2-2 με Φιορεντίνα

Με γκολ του Γκόμπι στις καθυστερήσεις η Πάρμα κατάφερε να σταθεί όρθιο στο "Αρτέμιο Φράνκι" και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Φιορεντίνα για την 6η αγωνιστική στο Campionato Μακριά από τις νίκες για τέταρτο διαδοχικό ματς έμεινε η Φιορεντίνα, που τελευταία της νίκη ήταν για τη δεύτερη αγωνιστική. Αντίθετα η Πάρμα έμεινε αήττητη για τρίτο σερί ματς και έφτασε τους έξι βαθμούς μετά από έξι αγωνιστικές στο Campionato. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Φιορεντίνα είχε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα. Η Πάρμα προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του α' μέρους χάρη σε γκολ του Γκαργκάνο, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν απαντήσεις στην επανάληψη. Ο Ροντρίγκες ισοφάρισε στο 64' και στο 78' ο Βάργκας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν τον τελευταίο λόγο και με γκολ του Γκόμπι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το τελικό 2-2 και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής: Σάββατο (28/9) Τζένοα - Νάπολι 0-2 (14', 25' Πάντεφ) Μίλαν - Σαμπντόρια 1-0 (46' Μπίρσα) Κυριακή (29/9) Τορίνο - Γιουβέντους 0-1 (54' Πογκμπά) Κατάνια - Κιέβο Βερόνα 2-0 (22' Πλάσιλ, 54' Κάστρο) Αταλάντα - Ουντινέζε 2-0 (45'+1', 63' Ντένις) Ελλάς Βερόνα - Λιβόρνο 2-1 (40' Ιτούρμπε, 74' πέν. Ζορζίνιο - 45'+1' Ρινάλντο) Σασουόλο - Λάτσιο 2-2 (55' Σκελότο, 77' Φλόρο Φλόρες - 50' Ντίας, 54' Καντρέβα) Κάλιαρι - Ιντερ 1-1 (83' Ναϊνγκόλαν - 70' Ικάρντι)     Ρόμα - Μπολόνια 5-0 (8' Φλορέντσι, 17', 62' Ζερβίνιο, 26' Μπενάτια, 85' Λιάγιτς) Δευτέρα (30/9) 21:45 Φιορεντίνα - Πάρμα (64' Ροντίγκες, 78' Βάργκας - 45'+ Γκαργκάνο, 90'+ Γκόμπι)