Πανιώνιος: Ηττα στον πόντο από την Λουκόιλ
Ο Πανιώνιος ηττήθηκε από την Λουκόιλ Ακαντέμικ Σόφιας με 74-75, στην ...
ΠΑΟ: Νίκη επί της Λουκόιλ (83-74) με σούπερ Παππά
Μετά από ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με ...
Φιλική νίκη του Αρη επί της Λουκόιλ Ακαντέμικ
Φιλική νίκη απέναντι στη Λουκόιλ Ακαντέμικ πήρε ο Αρης με 85-75, στο ...

Νίκη στον πόντο και τελικός για ΠΑΟΚ

Το ματς του ΠΑΟΚ με την Λουκόιλ κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τον "Δικέφαλο" να κερδίζει τους Βούλγαρους με 76-75 και να περνάει στον μεγάλο τελικό του τουρνουά της Δράμας όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανιώνιο Σε ένα ματς για... γερά νεύρα δεδομένου πως ήταν ντέρμπι καθ' όλη την διάρκειά του, ο ΠΑΟΚ κέρδισε την Λουκόιλ με 76-75. Ετσι ο "Δικέφαλος" στο τουρνουά της Δράμας θα αντιμετωπίσει στον μεγάλο τελικό την Κυριακή (στις 18.00) τον Πανιώνιο που νίκησε με 61-51 τον ΚΑΟΔ (οι Δραμινοί θα αντιμετωπίσουν τους Βούλγαρους στον μικρό τελικό). Οι ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου (10-11 και 14-13). Στη συνέχεια πάντως ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να είναι μπροστά με 27-22. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Λουκόιλ ισοφάρισε (29-29 και 37-37 στο 18') και το πρώτο ημίχρονο έληξε με τους Βούλγαρους να προηγούνται με έναν πόντο (41-42). Το ματς συνέχισε να είναι ντέρμπι και στο τρίτο δεκάλεπτο... Ο ΠΑΟΚ "έχτισε" ένα +5 (60-55) αλλά στο 30' ήταν ισόπαλος με την Λουκόιλ (64-64). Στη τελευταίο περίοδο ο "Δικέφαλος" με τρίποντο του Χαραλαμπίδη μείωσε σε 68-69 και στο 35' πέρασε μπροστά με καλάθι του Μαργαρίτη (70-69). Στο 39' με τρίποντο του Τσόχλα "γράφτηκε" το 76-75 και τελικά ο ΠΑΟΚ κέρδισε με το συγκεκριμένο σκορ. Δεκάλεπτα: 27-22, 41-42, 64-64, 76-75. ΠΑΟΚ: Λιάπης, 2, Κούπερ 8, Χαραλαμπίδης 16 (3), Πέιν 11, Βουτσίτσεβιτς, Τσόχλας 12 (2), Δέδας 1, Μαργαρίτης 4, Μπόγρης 2, Κασελάκης 7 (1), Τσαιρέλης 13. Λουκόιλ: Γουάιτ 13 (1), Βεργίνης 4, Τάκερ 5 (1), Μίνκοφ 2, Αβράμοφ 14 (2), Μαρκίνκοβιτς 5, Γκεοργκίεφ 9, Μπάνεφ 2, Ατσάρα 9, Λάλιτς 12.
ΠΑΟΚ: Φιλική ισοπαλία με Λουκόιλ
Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 65-65 με την Λουκόιλ Ακαντέμικ, σε φιλική ...
Καθάρισε στο τέλος ο ΠΑΟΚ, 2-0 τον ΠΑΣ
Με γκολ των Λούκας και Λάζαρ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ κέρδισε 2-0 ...
Μπαρτζώκας: Νίκη με ένα πόντο κόντρα στην Μάλαγα
Νίκη, έστω και με ένα πόντο, θέλει ο... ανέτοιμος Ολυμπιακός στην ...
Νικητής του τουρνουά της Δράμας ο ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ ήταν νικητής του τουρνουά που έγινε στη Δράμα καθώς στον μεγάλο ...
ΠΑΟΚ - Τα highlights με Λουκόιλ
Δείτε στιγμιότυπα από τη φιλική αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Λουκόιλ Ακαντέμικ ...
ΠΑΟΚ: Φιλική νίκη επί της Ολίν Εντιρνέ
Την πρώτη του νίκη στο τουρνουά της Αδριανούπολης πέτυχε την Κυριακή ...
Σε τουρνουά στην Τουρκία ο ΠΑΟΚ
Σε διεθνές τουρνουά, που θα διεξαχθεί στην Ανδριανούπολη της Τουρκίας ...
WEB TV: LΙVE ο τελικός Κυπέλλου γυναικών (ΠΑΟΚ vs Καρδίτσα)
Το Sport.gr μέσω του Sport WEB TV μεταδίδει σε livestreaming τον τελικό Κυπέλλου ...
ΠΑΟΚ: Τρίποντο για να κρατήσει το προβάδισμα
Την πρώτη του νίκη στα πλέι οφ ώστε να μείνει πρώτος στο μίνι τουρνουά ...