Αθήνα, 8C°,
Σάββατο, 3 Δεκεμβρίου 2016
Τρίποντο με ανατροπή και 4η θέση για Γκλάντμπαχ
Η Γκλάντμπαχ κέρδισε 3-1 τη Νυρεμβέργη και ανέβηκε στην 4η θέση της Bundesliga ...
Διπλό στο Αουγκσμπουργκ η Βόλφσμπουργκ
Φρένο στο σερί των αρνητικών αποτελεσμάτων έβαλε η Βόλφσμπουργκ, ...
Νίκη Ευρώπης για την Γκλάντμπαχ
Με πέναλτι του Φίλιπ Ντάεμς στο 27ο λεπτό η Γκλάντμπαχ νίκησε 1-0 της ...

Ισόπαλο το Αουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ

Με γκολ στο... παρά δύο, η Αουγκσμπουργκ, έσωσε το βαθμό (2-2) στην έδρα της, κόντρα στην Γκλάντμπαχ, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στην Bundesliga.Με το ισόπαλο αποτέλεσμα οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 5η θέση με 10 βαθμούς, έχοντας ωστόσο ένα παιχνίδι περισσότερο από τους υπόλοιπους μονομάχους... Η Αουγκσμπουργκ άνοιξε το σκορ στο 27' με τον Αντρέ Χαν, για να ισοφαρίσει η Γκλάντμπαχ στο 33΄με τον Μακ Κρούσε, που ήταν και σκορ ημιχρόνου το 1-1. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ στο 71' με τον Μπρανιμίρ Χργκότα, όμως η Αουγκσμπουργκ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 88' ισοφάρισε σε 2-2 με τον Αρκάντιους Μίλικ. ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μάνινγκερ, Φέρχαχ, Κλάβαν, Κάλσεν-Μπράκερ, Όστρτσολεκ, Μπάιερ, Χαν, Βέρνερ (86' Βογκτ), Μοράβεκ (76' Χολτσχάουζερ), Χαλίλ Άλτιντοπ (76' Μίλικ), Μέλντερς. ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Γάντσκε, Στραντζλ, Άλβαρο Ντομίνγκες, Βεντ, Χέρμαν (68' Χργκότα), Νόρντβαϊτ, Κράμερ, Αράνγκο, Κρούζε, Ράφαελ.
4άρα της Αουγκσμπουργκ στη Στουτγκάρδη
Το σερί... πρωταθλητισμού της Αουγκσμπουργκ στα τελευταία ματς ...
Διπλό η Λεβερκούζεν στη Γκλάντμπαχ
Με γκολ του Κορεάτη Σον στο 62ο λεπτό η Λεβερκούζεν πέρασε νικηφόρα (0-1) ...
Συνεργασία ΑΕΚ - Αουγκσμπουργκ
Συνάντηση με διοικητικά στελέχη της γερμανικής Αουγκσμπουργκ θα έχει ...
Διπλό η Γκλάντμπαχ στην Στουτγάρδη
Με γκολ του Ράφαελ στο 37' και του Οσκαρ Βεντ στο 73', η Γκλάντμπαχ πέρασε ...
Τέταρτη η Γκλάντμπαχ, 4-1 την Αϊντραχτ
Στην τέταρτη θέση της Bundesliga ανέβηκε η Γκλάντμπαχ, που διέλυσε με 4-1 την ...