Στους 16 με περίπατο ο Ατρόμητος, 7-0 τον Φωστήρα
Ο Ατρόμητος συνέχισε, χωρίς προβλήματα, την προετοιμασία του την Τρίτη ...
Βήμα πρόκρισης ο Πανιώνιος, 3-1 την Καλαμαριά
Βήμα πρόκρισης στην φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας έκανε την Τετάρτη ...

Διπλό πρόκρισης για Ατρόμητο, 1-0 τον Φωστήρα

Βήμα πρόκρισης στην φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας έκανε την Πέμπτη (26/9) ο Ατρόμητος, που επικράτησε με 1-0 του Φωστήρα στον Ταύρο. Ο επαναληπτικός του Περιστερίου θα γίνει στις 31/10.Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, ωστόσο δεν μπορούσαν να βρουν διαδρόμους στην καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων, οι οποίοι περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο. Παρά τις προσπάθειες της ομάδας του Παράσχου, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, χωρίς να υπάρχει σκορ. Το σκηνικό του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο μέρος. Ο Φωστήρας ανέβασε την απόδοση του και πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να μετουσιώσει την υπεροχή του σε ένα γκολ. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να σκοράρουν στο 77', όταν ο Καραμάνος νίκησε με σουτ τον Παπαδόπουλο και άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο. Τίποτα δεν άλλαξε στα λεπτά που απέμεναν, με την ομάδα του Περιστερίου να παίρνει την νίκη με 1-0 και παράλληλα σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. Φωστήρας (Τζάκι Ματάισεν): Παπαδόπουλος, Κάργας, Εμέκα, Καμπάσης, Κακαράς, Ανδρίκος, Τεγούσης (81' Λεοντίου), Τασουλής, Μαυρίδης (69' Βούζας), Σεχολάρι (46' Παναγιωτόπουλος), Κιμανί. Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπρίτο (72' Ουμπίντες), Γεωργίου, Νάστος, Καλλέργης (46' Φάμπιο), Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Δημούτσος, Λαζαρίδης.
Βήμα πρόκρισης για ΠΑΟΚ, 1-0 στο Καυτανζόγλειο
Με γκολ του Αθανασιάδη ο ΠΑΟΚ κέρδισε 1-0 στο Καυτανζόγλειο τον Ηρακλή ...
Διπλό πρόκρισης με Καζάκη η Καλλονή, 1-0 τον ΟΦΗ
Με σκόρερ τη χρυσή αλλαγή, Βλάση Καζάκη, η Καλλονή κέρδισε 1-0 στο ...
Ατρόμητος: Μέσα και ο Καλλέργης
Χωρίς προβλήματα συνεχίζεται η προετοιμασία του Ατρομήτου για το ματς ...