ΠΑΟΚ: Φιλική ήττα από την Ραμποτνίτσκι (61-73)
Ευκαιρία για δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα, αλλά και για να βγουν ...
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 54-48 του ΚΑΟΔ στην Δράμα, στο δεύτερο φιλικό του ...
Φιλική νίκη για Πλατανιά
Σε φιλική αναμέτρηση, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Περιβολίων, ο ...

ΠΑΟΚ: Φιλική νίκη επί της Κοζούφ (71-67)

Χρήσιμα συμπεράσματα είχε και το φιλικό του ΠΑΟΚ απέναντι στην Κοζούφ την Τετάρτη (25/9), που πραγματοποιήθηκε στο PAOK Sports Arena. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 71-67, αν και στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα η διαφορά ήταν σε διψήφια νούμερα. Αυτό ήταν το όγδοο φετινό φιλικό παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ, που σιγά σιγά ολοκληρώνει την περίοδο της προετοιμασίας του και ετοιμάζεται για την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεών του. Ο ΠΑΟΚ είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε διαφορά 13 πόντων στο ημίχρονο, ξέφυγε με 20 στο τέλος της τρίτης περιόδου, αλλά η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε την διαφορά στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Με τον ΠΑΟΚ δεν αγωνίστηκε ο Μιχάλης Τσαϊρέλης που λόγω ενοχλήσεων στη μέση έμεινε για προληπτικούς λόγους εκτός αγώνα. Τα δεκάλεπτα: 23-21, 41-28, 65-45, 71-67. ΠΑΟΚ: Μαργαρίτης 15 (1), Payne 10 (1), Cooper 10 (2), Μπόγρης 8, Χαραλαμπίδης 8 (1), Vucicevic, Κασελάκης 8, Τσόχλας 2, Δέδας 7 (1), Λιάπης 3 (1), Κόνιαρης, Κώττας. Κοζούφ: Γκλάβτσεφ, Μιρακόφσκι, Στέργιοφ 4, Καραντιόφσκι 4 (1), Πένοφ, Φιλίποβιτς 4, Μπόζοβιτς 6, Ντεφάλτ 7 (1), Γκοτσέφσκι 11 (3), Πάκοβιτς 9 (2), Μιχαϊλοβιτς 22 (4).
Παπαθεοδώρου: Η μεγαλύτερη νίκη μας στο πρωτάθλημα
Η Νέα Κηφισιά επικράτησε του Πανιωνίου, με τον προπονητή των ...
ΑΕΚ: Φιλική νίκη, τραυματίστηκε ο Τσιρίλο
Το καθιερωμένο φιλικό για όσους δεν αγωνίστηκαν στο παιχνίδι απέναντι ...
Φιλική νίκη του Πανελευσινιακού επί του Ικαρου
Την νίκη απέναντι στον Ικαρο πανηγύρισε ο Πανελευσινιακός, που ...
Σλούκας: Μπορούσαμε και με μεγαλύτερη διαφορά
Η Ελλάδα έδειξε χαρακτήρα, επικράτησε δίκαια της Ρωσίας, ενώ θα ...
Τσεκάρει τους καινούριους & βγάζει συμπεράσματα ο Δέλλας
Ενα δυνατό τεστ για χρήσιμα συμπεράσματα είναι το αποψινό (31/8, 20:00GR) που ...