Χωρίς τον τραυματία Λαμπρόπουλο, αλλά με τον Σαγκουινέτι στην αποστολή ...
Πήρε Λαμπρόπουλο ο Λεβαδειακός
Τον 28χρονο μεσοαμυντικό Γιώργο Λαμπρόπουλο από τη Νέα Σαλαμίνα ...

Σεφτέ με Λαμπρόπουλο ο Λεβαδειακός, 1-0 τον ΠΑΣ

Με γκολ του Λαμπρόπουλου από το α' μέρος ο Λεβαδειακός κέρδισε 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 5η αγωνιστική της Super League Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Λεβαδειακός, που επικράτησε δύσκολα 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι βοιωτοί άνοιξαν το σκορ με τον Λαμπρόπουλο στο 11' και παρότι αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν οι γηπεδούχοι κράτησαν το αποτέλεσμα μέχρι τέλους. Δοκάρι είχε ο Ντε Βινσέντι στο 53', δοκάρι και ο Ορτέγκα στο 60'. Ο Λεβαδειακός έφτασε τους 5 βαθμούς και ξεκόλλησε από την προτελευταία θέση, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε στους εφτά. Μοιρασμένο ήταν το α' μέρος, με τον Λεβαδειακό όμως να εκμεταλλεύεται το καλό του διάστημα και να προηγείται. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποφασιστικοί στο ξεκίνημα και κατάφεραν γρήγορα να πάρουν το προβάδισμα χάρη σε κεφαλιά του Λαμπρόπουλου από κόρνερ του Ορτέγκα στο 11'. Οι βοιτωοί είχαν τον έλεγχο, αλλά είχαν κακές επιλογές και δεν κατάφερε να πάρουν σκορ ασφαλείας. Μετά το 25λεπτο ο ΠΑΣ αντέδρασε, ανέβασε την απόδοσή του και άρχισε να γίνεται επικίνδυνος. Ο Ντε Βινσέντι απείλησε στο 30', ενώ από τα πόδια του αργεντίνου ξεκίνησε η καλύτερη φάση των φιλοξενουμένων στο 33', την οποία σπατάλησε ο Ιλιτς αν και βρέθηκε φάτσα με τον Στρατηλάτη. Ο Λεβαδειακός πάντως οργανώθηκε σωστά αμυντικά και κράτησε το προβάδισμα στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες μπήκαν αμφότερες με επιθετικές διαθέσεις.  Το χορό των ευκαιριών άνοιξαν οι γιαννιώτες, που άγγιξαν την ισοφάριση στο 53'. Ο Ντε Βινσέντι όμως στάθηκε άτυχος σημαδεύοντας με εξαιρετικό σουτ το δοκάρι, ενώ εφτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι... ισοφάρισαν τις κλασικές ευκαιρίες. Ο Μάντζιος βρήκε τον Ορτέγκα μέσα στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά του σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στην ίδια φάση ο Καπό αστόχησε προ κενής εστίας. Στην επανάληψη το ματς είχε καλό ρυθμό και ο Λεβαδειακός στο 70' λίγο έλειψε να κλειδώσει τη νίκη. Ο Μάντζιος όμως ήταν απρόσεκτος στην τελική ενέργεια και αστόχησε από εξαιρετική θέση. Η ευκαιρία αυτή λίγο έλειψε να στοιχίσει στους γηπεδούχους, αλλά η σέντρα σουτ του Βίλα στο 83', που ήταν και η τελευταία ευκαιρία για τον ΠΑΣ, δεν βρήκε στόχο και η ομάδα του Τάκη Λεμονή πανηγυρίζει την πρώτη της φετινή νίκη.
Και στο τέλος κερδίζει ο... Λεβαδειακός!
Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό ...
Πήρε... αέρα ο Λεβαδειακός, 3-1 τον Αστέρα
Με γκολ των Κονέ, Μάντζιου και Μιλοσάβλιεβ ο Λεβαδειακός κέρδισε εντός ...
Λεβαδειακός: Ανακοίνωσε Μιλοσάβλιεβ