Την πρώτη του νίκη στο τουρνουά της Αδριανούπολης πέτυχε την Κυριακή ...
ΠΑΟΚ - Το πρόγραμμα στο τουρνουά της Αδριανούπολης
Τρία σημαντικά φιλικά παιχνίδια θα δώσει ο ΠΑΟΚ κατά τη διάρκεια της ...
Ανδρών: Φιλική ήττα από την ΠΓΔΜ (75-77)
Η Εθνική Ανδρών γνώρισε την ήττα με 75-77 από την ΠΓΔΜ, στον πρώτο αγώνα ...

ΠΑΟΚ: Φιλική ήττα από την Ουσάκ

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με ήττα τους αγώνες του στο διεθνές τουρνουά μπάσκετ της Αδριανούπολης, αφού ηττήθηκε με 66-84 από την Ουσάκ Σπορτίφ στον αγώνα με τον οποίο ξεκίνησε το τουρνουά που διοργανώνει η Ολίν Εντιρνέ.Το παιχνίδι ήταν κλειστό στη μεγαλύτερη διάρκειά του. Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (14-15), αλλά πήρε τον έλεγχο στη συνέχεια και προηγήθηκε 31-28 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ο ΠΑΟΚ δέχθηκε 57 πόντους και παρά το γεγονός ότι οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και στο τέλος της τρίτης περιόδου (54-57), η Ουσάκ με πολλά τρίποντα πήρε διαφορά και ξέφυγε στο σκορ στο τέλος του αγώνα, φτάνοντας στο τελικό 66-84. Τα δεκάλεπτα: 14-15, 31-28, 54-57, 66-84. ΠΑΟΚ: Κούπερ 12 (1), Χαραλαμπίδης 12 (1), Πέιν 2, Τσόχλας 3, Δέδας 9 (3), Μαργαρίτης 8, Μπόγρης 7, Κασελάκης 2, Τσαϊρέλης 11, Κόνιαρης. Ουσάκ: Γουόρεν 21 (3), Χατσιγέβα 20 (4), Σουροτσού, Τούρνα, Κάρτερ, Ζούπαν 8, Μπάλτο, Σαρουχάν 6 (2), Γιντιρίμ 8, Χόλμαν 15 (13ρ.), Σεβίντς 6 (2). Το δεύτερο παιχνίδι του ΠΑΟΚ για το τουρνουά της Αδριανούπολης είναι το Σάββατο (21/9, 15:00) με την Trabzonspor. Στο γήπεδο και κοντά στον ΠΑΟΚ ήταν η Πρόξενος της Ελλάδας στην πόλη της Αδριανούπολης, κ. Κατερίνα Βαρβαρίγου, αλλά και δύο φίλαθλοι της ομάδας, μέλη του Σ.Φ. ΠΑΟΚ από Ρίζια Εβρου.