Με αρκετά νέα πρόσωπα θα παραταχτεί ο Παναιτωλικός στο ματς Κυπέλλου ...
Και ο Πανιώνιος για Ντε Βινσέντι, Ολαϊτάν
Τις αποφάσεις του Ολυμπιακού για το μέλλον των Ντε Βινσέντι και ...

Ισοπαλία (1-1) για ΠΑΣ στην Κέρκυρα με γκολ του Ντε Βινσέντι

Πρώτη ισοπαλία στα φιλικά για τη γιαννιώτικη ομάδα μετά από 3 νίκες (Αστέρας Τρίπολης, Πλατανιάς, Βέροια) και 2 ήτττες (Άρης, Παναιτωλικός). Ο ΠΑΣ έφερε 1-1 με την Κέρκυρα στο νησί των Φαιάκων, με τον Ντε Βινσέντι να επιστρέφει με γκολ στον Αγιαξ της Ηπείρου! Καλύτεροι οι Φαίακες στο πρώτο μέρος, ανέβηκαν οι Ηπειρώτες μετά τις αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο. Νωθρός και ασύνδετος ο ΠΑΣ στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης έδωσε τη δυνατότητα στην Κέρκυρα να κυριαρχήσει στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Οι Κερκυραίοι είχαν δοκάρι στο 35' με κεφαλιά του Σουάνη και επικίνδυνες στιγμές με τους Γκόμεζ και Κόντο. Ο ΠΑΣ έχει να επιδείξει 2-3 καλές ομαδικές ενέργειες και σουτ των Βινσέντο και Γιάκου. Αμυντικά κενά για τη γιαννιώτικη ομάδα. Βελτιωμένη η εικόνα του ΠΑΣ στην επανάληψη ιδίως μετά την είσοδο Τσάβες, Κοροβέση, Ίλιτς και Μιχαήλ. Οι Γιαννιώτες είχαν ευκαιρίες κυρίως με κεφαλιές των Γιάκου και Τζημόπουλου αλλά και ένα ψηλοκρεμαστό σουτ του Κοροβέση που εξουδετέρωσε ο Κουτζαβασίλης. Οι Κερκυραίοι προηγήθηκαν με ωραίο σουτ του Μπαλντοβαλίεφ εκτός περιοχής στο 76' και ο ΠΑΣ απάντησε άμεσα με ένα συρτό σουτ του Ντε Βινσέντι που πέρασε κάτω από τα πόδια του Κουτζαβασίλη στο 78' γράφοντας το τελικό 1-1.
Ντε Βινσέντι: Τελευταίο μου ματς με ΠΑΣ κόντρα στον Αρη
Την αποχώρησή του από τον ΠΑΣ Γιάννινα προανήγγειλε ο Τόμας Ντε ...