ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Το πρόγραμμα της Football League
Παναιγιάλειος-Παναχαική αύριο στις 18:00
Δυνατό φιλικό δίνει αύριο ο Παναιγιάλειος με αντίπαλο την Παναχαική ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Τέσσερις αποχωρήσεις και μία αποδέσμευση
Η ΠΑΕ Παναιγιάλειος ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με ...

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 2-0

Την καλύτερη του εμφάνιση στα μέχρι τωρα φιλικά παιχνίδια έκανε σήμερα το απόγευμα ο Παναιγιαλειος απεναντι στην Παναχαϊκή κερδίζοντας δίκαια με 2-0. Στο φιλικο αυτό ντέρμπυ ανάμεσα στις... δυο ομάδες της Αχαΐας οι παίκτες του Νίκου Κουρμπανά είχαν διάθεση, φρεσκάδα, ασφυκτικό πρεσσινγκ σε όλο το μήκος και πλάτος του γηπέδου, πολύ καλή λειτουργία στη δημιουργία του παιχνιδιού τους και δεν επέτρεψαν σε καμία στιγμή τους φιλοξενούμενους να δημιουργήσουν ούτε μια φάση στην εστία τους. Ειδικά στο β! ημιχρονο είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού σε αντίθεση με την Παναχαϊκή που αν εξαιρέσει κανείς ένα 20 λεπτό στο πρωτο μέρος που είχε μια πιο καλή λειτουργία της μπάλας στη συνέχεια εξαφανίστηκε.

Παρουσία 1.000 και πλέον φιλάθλων και των 2 ομάδων που θύμιζε περισσότερο αγώνα πρωταθλήματος και κάτω από τα βλέμματα ενός υψηλού προσκεκλημένου τον πρώην αρχηγό της εθνικής Ουρουγουάης και της Γιουβέντους τον Πάολο Μοντέρο.

ΦΑΣΕΙΣ –ΓΚΟΛ

1ο σέντρα Αγουρίδη κεφαλιά του Αλεξάντροβιτς άουτ.

15ο Γκοτσούλιας βγάζει μόνο του τον Φλίγκο ο οποίος σε κενή εστία αστοχεί.

16ο σέντρα Ρεκλείτης άστοχη έξοδος Σταυριανού πριν το Σκαρτσίλα διώχνει σε κόρνερ ο Παληγιώργος.

25ο μακρινό σουτ του Κιάσσου αναγκάζει σε δυσκολη απόκρουση τον Ανδρούτσο.

49ο ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ!!! Κάθετη πάσα του Παπαχρήστου ο Mπούνας με πλασέ κάνει το 1-0

72ο ΓΚΟΟΟΛΛΛ!!! Εκπληκτικό γκολ για τους γηπεδούχους μακρινή μπαλιά του Ακπαρίδη από τον χώρο της άμυνας στον Φλίγκο ο οποίος με κεφαλιά ασιστ δίνει έτοιμο γκολ στον Λαζανά που την στέλνει για δεύτερη φορά στα διχτυα των φιλοξενουμένων.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ανδρούτσος, Αγουρίδης, Παπαχρήστος, Παπαδόπουλος. Τ , Ιωάννου, Ρεκλείτης, Γκοτσούλιας, Mπούνας, Σκαρτσίλας, Φλίγκος, Αλεξάντροβιτς,

Στο β! ημίχρονο αγωνίστηκαν: Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Σούλης, Μαυρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Λαζανάς, Ρέλλας, Παπαδόπουλος. Γ.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Σταυριανός, Παληγιώργος, Κωστόπουλος, Μπερτέν, Βιγιαρέχο, Ζλάτκοβιτς, Σιτόε, Κοντογουλίδης, Καραμανλής, Κιάσσος, Μαραγκουδάκης.

Αγωνιστηκαν επίσης: Πλέγας, Φατιόν, Βασιλαντωνόπουλος, Βαγγελόπουλος.

LIVE ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ στις 16:30 από τον ΟΤΕ ΤV
Ο Παναιγιάλειος ρίχνεται το μεσημέρι του Σαββάτου (16.30 OTE SPORT 4) στη ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Και τυπικά «μελανόλευκος» ο Πάτρικ Αλεξάντροβιτς
Η «ΠΑΕ Παναιγιάλειος» ανακοινώνει την απόκτηση του Πάτρικ ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: O Ανωγιάτης βοηθός του Κουρμπάνα
Η «ΠΑΕ Παναιγιάλειος» ανακοίνωσε την πρόσληψη του Παύλου Ανωγιάτη ως ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: : Εκλεισε την τριάδα των “άσσων” με Ανδρούτσο και Μπότο
Η Π.Α.Ε. Παναιγιάλειος ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ανακοινώθηκαν οι τρεις πρώτες ανανεώσεις
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΗ Π.Α.Ε. Παναιγιάλειος είναι στην ευχάριστη θέση να ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ανακοινώθηκε η ανανέωση του Ν. Κουρμπανά
Η διοίκηση της Π.Α.Ε. Παναιγιάλειος είναι στην ευχάριστη θέση να ...
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Φιέστα ανόδου σήμερα με Αχαρναικό.
Έτοιμος να πανηγυρίσει την Κυριακή την επιστροφή του στην Β Εθνική ...
Αποκλειστικά στο Egionews: Φώτο και Video από τον αγώνα Προοδευτική-Παναιγιάλειος
O Παναιγιάλειος δεν τα κατάφερε στον Κορυδαλλό και ηττήθηκε από την ...